Megfosztatná Ádert a tisztségétől a Jobbik
Legalábbis, ha Áder aláírná a plakáttörvényt, Vona szerint ugyanis ez alkotmányellenes lenne.
Legalábbis, ha Áder aláírná a plakáttörvényt, Vona szerint ugyanis ez alkotmányellenes lenne.
A magyar parlamentarizmus történetében valószínűleg nem történt meg az, ami most. Kétharmados törvényből lett feles, úgy, hogy a jogszabálynak a címe és tartalma totálisan kicserélődött, csak tárgysorozatba vételi sorszáma maradt meg. Mindez azért, mert a Fidesz rettenetesen feldühödött a Jobbik ellene indított plakáthadjáratán.
Valahogy nem verik nagy dobra a CEU sorsát megpecsételő Áder és a CEU mellett kiálló volt német államfő találkozóját.
A Magyar Idők szerint rendkívüli ülést már a héten összehívhatják.
Pénteken lehet a rendkívüli ülés, ahol ha nem zár össze megint az ellenzék, megszavazhatják a kampányidőszakon kívüli politikai plakátolás tiltását.
A köztársasági elnök szerint nem befolyásolja a parlamentben kedden elfogadott törvény a 7,2 millió forintnál több külföldi támogatást kapó szervezetek tevékenységét, és úgy véli, hogy csak további adminisztrációs kötelezettségük keletkezik, ezért Áder János aláírta a jogszabályt.
Felhatalmazást kapott a Fidesztől, hogy kezdeményezze a rendkívüli parlamenti ülés összehívását az úgynevezett plakáttörvénnyel kapcsolatban – közölte Kósa Lajos, a Fidesz frakcióvezetője a köztévében.
Megfontolásra visszaküldte az Országgyűlésnek a burkolt pártfinanszírozás megakadályozását és az átlátható kampányfinanszírozás biztosítását célzó törvényt a köztársasági elnök.
"Tiszta lélekkel és szívvel írtam ezt a levelet, mert elég volt, hogy a Gáspár családot a padlóra tették" – fogalmaz a levélben a csalással vádolt Gáspár Győző, aki nem ügyvéddel, hanem saját szavaival írt levélben kért segítséget az összes állami vezetőtől.
Írásos jogi véleményt küldött a lex CEU miatt az Alkotmánybíróságnak a volt köztársasági elnök és három nagynevű jogtudós. Védhetetlennek tartják a jogszabályt.
Aláírta az oktatási törvények módosítását pénteken Áder János köztársasági elnök.
Ezen a pénteken nem Orbán Viktor, hanem Áder János adott interjút a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában, és politikai állásfoglalást is tett. Na, nem olyat.
"A jövő generációival szembeni tiszteletlenség és felelőtlenség" a köztársasági elnök szerint, hogy az Egyesült Államok, a legnagyobb kibocsátó kilépett a párizsi klímaegyezményből.
Érvekkel próbálják meggyőzni az államfőt: ne írja alá, küldje a törvényt az Alkotmánybíróságra.
Áder János köztársasági elnök vasárnap gyásztáviratban fejezte ki a brit uralkodónak együttérzését amiatt, hogy vasárnap este ismét terrorista támadás érte az Egyesült Királyságot.
Idén is részt vett a búcsún Áder János is, aki a prédikáció megbékélésre vonatkozó üzenetét hangsúlyozta.
Az államfő Rozsályon kapott egy kupicával, legalábbis az MTI fotóinak tanúsága szerint.
A Duna Arénában kaptuk lencsevégre a köztársasági elnököt, aki az aranykapitánnyal együtt drukkol a férfi vízilabda Bajnokok Ligája döntőjében.
Az Alkotmánybíróság kedden visszautasította Vágvölgyi B. András és az Index panaszát az őket elmarasztaló bírósági ítéletek ellen, ami – az elutasítással ellentétben – azt jelenti, hogy nem hajlandó vele érdemben foglalkozni. Ezzel a jogvita legalábbis itthon véglegesen lezárult.
Bíróságnak kellett köteleznie az államfő hivatalát, hogy közölje, hányan küldték vissza a lovagkeresztjüket.